Як обрати якісний USB-токен або ключ безпеки

Що таке USB-токен


Оскільки захист облікових записів за допомогою логіну та паролю давно застарів, ще на початку 2000-х років багато виробників як альтернативне рішення почали пропонувати USB-токени. Це апаратні ключі для безпечної авторизації та надійного зберігання персональних даних. Зовні вони нагадують USB-накопичувачі (флешки), але мають суттєві відмінності.

Спочатку USB-токени в нашій країні використовували для зберігання ЕЦП (електронного цифрового підпису). Після того, як у 2003 році в Україні було прийнято закон, який готує впровадження ЕЦП, вона стала потрібна підприємцям, щоб подавати звітність в електронному вигляді. У 2008 році подання електронної звітності до Пенсійного фонду було закріплено законодавчо, і кількість охочих надсилати звіти поштою зросла з 40% до 70%. При цьому згідно із законом, підпис повинен зберігатися на захищених носіях і не передаватися третім особам. Ідеально для цих цілей підійшли токени з ЕЦП.

Однак на USB-токенах можуть зберігатися не тільки ЕЦП, але й паролі, печатки, цифрові сертифікати, електронні ключі, біометричні дані тощо. Тому токени відмінно підходять для захисту цифрової інформації та безпечної авторизації на пристроях або в сервісах, у тому числі для двоетапної, двохфакторної або багатофакторної автентифікації.

Але, звичайно, багато чого залежить від типів пристроїв — виробники пропонують різноманітні варіанти, придатні для різних цілей: якісь токени призначені тільки для зберігання ЕЦП, якісь підійдуть тільки для входу, наприклад, в ОС Windows, а якісь можна пронумерувати та видати співробітникам для авторизації у корпоративних акаунтах.

Чим відрізняється USB-токен від флешки


  • Токени, на відміну від флешки, є захищеними пристроями. Тому відразу обмовимося: зробити USB-токен із флешки не вийде.
  • Файлові дані на флешці можна додавати або змінювати, а на токені – ні.
  • Ключ, що знаходиться на токені, ніколи не залишає пристрій, а дані з флешки можна легко перенести на інший носій.
  • Інформацію, що знаходиться на флешці, може прочитати практично будь-яка людина, а на токені – ні. Вона зашифрована.
  • Ресурс USB-накопичувача зазвичай обмежений. У той час як USB-токени від перевірених виробників призначені для більш безпечного та довгострокового зберігання облікових даних.

Дуже важливо вибрати токен хорошої якості – таким чином ви знижуєте ризики несанкціонованого використання ваших даних або підпису.

Як вибрати якісний апаратний ключ – токен безпеки


Для того, щоб підібрати пристрої хорошої якості, рекомендуємо дотримуватися наступних критеріїв:

  • Міжнародна сертифікація. Можна, звичайно, для домашніх цілей спробувати використати бюджетні варіанти маловідомих виробників. Але в цьому випадку немає гарантії, що під час виробництва у пристрої не було закладено вразливість та шкідливе ПЗ.
  • Підтримка загальноприйнятих протоколів безпеки. Це важливо для простої інтеграції пристрою у вибраних вами службах.
  • Відсутність рухомих частин, ударостійкий корпус. Такі пристрої прослужать багато років, і ви можете не турбуватися про часту їх заміну.

Наразі всім вищезазначеним вимогам відповідають USB-токени Yubikey.

Приваблює також широкий вибір цієї продукції:

  • Серед USB-токенів можна підібрати як бюджетні варіанти для домашнього використання, так і апаратні токени з посиленим захистом для працівників держструктур, банківських установ, IT-корпорацій тощо;
  • У переліку пристроїв є серії, що підтримують одноразові OTP-паролі або протоколи для 2FA, є токени, спеціально призначені для роботи з популярними сервісами Microsoft, Google, Facebook, Twitter та ін.
  • Виробник подбав про можливість використання ключів на будь-яких пристроях, тому запропонував різні формфактори: є ключі з USB-A конекторами для ПК, є USB-C для мобільних, є і Lightning-токени для iPhone.
  • Також є нано-ключі, які поміщаються в USB-роз’єм і незначно виступають за межі корпусу пристрою. Це дуже зручно, тому що вони залишаються непомітними та не заважають пересуватися разом із ноутбуком (якщо ви любите подорожувати, наприклад).

Крім того, всі ключі Yubikey не тільки мають надійний ударостійкий корпус із композитного матеріалу, армованого скловолокном, але й посилений захист від пилу та вологи – IP68. Якщо ви раптом упустите пристрій у басейн або випадково забудете USB-токен у кишені, відправивши одяг у прання, з ним нічого не станеться.

А враховуючи те, що Yubikey став вибором таких найбільших IT-корпорацій як Google, Facebook та Binance, у надійності та якості продукції годі й сумніватися.

Вибираючи ключі, орієнтуйтеся насамперед на те, з якою метою ви хочете їх використовувати. Щоб полегшити вам завдання, ми, як офіційний дистриб’ютор продукції в Україні, можемо надати на ваш запит інформацію з переліком служб, що підтримують ті чи інші серії пристроїв. Звертайтесь!

Нові виклики та загрози сучасного кіберпростору в епоху СhatGPT: як змінюється портрет злочинця?

Компанія OpenAI представила наприкінці 2022 року чат GPT, версії 3, створений на основі великих мовних моделей. Він вмів вести бесіду як справжня людина, спілкуватися багатьма мовами, складати іспити, писати програмний код і навіть вести блог. Вже через 2 місяці...

Аутсорс кібербезпеки — чи справді це небезпечно та дорого?

У сфері кібербезпеки йдуть постійні ігри на кшталт бігу наввипередки: хакери знаходять вразливі ланцюжки і намагаються отримати доступ до конфіденційної інформації, а фахівці з безпеки вибудовують системи захисту, які зловмисники за деякий час намагаються зламати. І...

Що потрібно знати бізнесу про захист інформації — огляд технічних засобів

Несанкціонований доступ до особистої інформації, фінансових рахунків або комерційної таємниці може заподіяти багато шкоди. Це може призвести до великих збитків через втрату репутації та фінансових активів, порушення приватності користувачів тощо. Тож кожна особа, організація, підприємство чи фінансова установа має дбати про захист даних.

Як YubiKey захищає від атак грубої сили: технічні особливості атак та шифрування ключем

Як YubiKey захищає від атак грубої сили: технічні особливості атак та шифрування ключемАтаки грубої сили, або атаки Brute Force — це один з самих поширених методів зламу. Він вважається одним з найпростіших, бо по суті для того, щоб розпочати атаку, зловмиснику...

Як захистити себе та колег від переконливих “спеціалістів” із соціальної інженерії

Як таке може бути, що Олена завантажила вірус, повіривши, що перейшовши за посиланням отримає в подарунок новенький iPhone? Чи Олексій вчинив краще від Олени, вставивши в робочий комп’ютер щойно знайдену в кафе гарненьку флешку з цікавим логотипом? Обидва стали жертвами соціальної інженерії.

Способи безпарольного входу в ОС Windows

Доступ до облікового запису операційної системи має бути простим, але надійним. Особливо, якщо пристроєм може користуватися кілька інших людей — в офісі, коворкінгу чи в навчальній аудиторії. Саме цього принципу дотримуються ідеологи всесвітньовідомої корпорації Microsoft, завдяки яким було розроблено новий сервіс Windows Hello та можливість входу в ОС з використанням ключів безпеки.

Сканер відбитків на смартфоні — наскільки це надійно

Ще років 20 тому мало хто замислювався, навіщо потрібен сканер відбитків пальців, а сьогодні він присутній на багатьох смартфонах, випущених після 2014 року. Погодьтеся, зручно розблокувати пристрій, підтверджувати покупки в інтернет-магазинах або відкривати облікові записи в онлайн-сервісах одним дотиком.

Режим смарт-картки Yubikey без додаткового обладнання

Ідею першої смарт-картки запатентував французький винахідник Роланд Морено ще 1974 року. А сьогодні ми вже використовуємо цю технологію щодня, і не уявляємо, як можна без неї обходитися: в режимі смарт-карток працюють SIM-картки, електронні проїзні квитки та паспорти, ключі від номерів у готелі, пропуски працівників закритих підприємств, банківські платіжні картки.

Що таке двоетапна автентифікація

Що таке двоетапна автентифікація Уявити навіть на хвилину ситуацію, в якій хтось сторонній отримує доступ до вашого особистого облікового запису на ПК, дуже неприємно. Адже в цьому випадку зловмисник може: переглядати особисте листування; копіювати фотографії,...

Безпека облікових записів в академічній сфері

Безпека облікових записів в академічній сфері – чек-лист для розробників, студентів та викладачівБезпека облікових записів в академічній сфері – чек-лист для розробників, студентів та викладачів Сектор освіти стикається з кібератаками не менше, ніж інші напрямки. За...